flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,- ДСА України затверджено Порядок

27 квітня 2020, 13:34

    Наказом Державної Судової Адміністрації України від 23 квітня 2020 року № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду  Цим наказом також визнано таким, що втратив чинність, наказ ДСА від 08.04.2020 № 169, яким було затверджено попередній Порядок.

          Новим Порядком розширено перелік програм для проведення дистанційних засідань. Зокрема, суд та учасники процесу можуть використовувати різні системи відеоконференцзв’язку: програмне забезпечення «EasyCon»  (vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасникам судового процесу  засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв’язку та відповідають вимогам законодавства. 

          Порядком передбачено, що учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством. Інформація про проведення судового засідання в режимі відеоконференції розміщується на офіційному веб-порталі судової влади України.

       Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

      Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,  зразок якої наведено у додатку 2 до Порядку, не пізніше ніж за 5 днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи. Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв’язку.

       Учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв’язку, зобов’язаний зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до початку судового засідання, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи, очікувати запрошення Секретаря до участі в судовому засіданні.

     На початку судового засідання учасники, що беруть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, за потреби, на вимогу Головуючого судді повинні показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру.

      Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.

      Для здійснення якісного запису всі учасники судового засідання повинні висловлюватися голосно і виразно.