flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Статистичні дані про розгляд судом справ пов’язаних з вчиненням насильства в сім’ї у 2019 році

29 листопада 2019, 10:16

        Відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування передбачено ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

       Так, зазначеною статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення  встановлено, що за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

         Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

       Стаття 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначає домашнє насильство, як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

   Проаналізувавши кількість справ про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 КУпАП, які перебували на розгляді Нижньосірогозького  районного суду Херсонської  області за 11 місяців поточного року, можна навести наступні статистичні показники:

-  всього перебувало справ  - 87, всі надійшли у  2019 році;

-  розглянуто справ – 83;

-  повернуто для належного оформлення – 3 справи;

-  кількість осіб, стосовно яких було розглянуто справи – 83;

-   кількість осіб, стосовно яких було накладено адміністративне стягнення – 75;

-   кількість осіб, стосовно яких було закрито провадження у справі – 8 (з них 3 у зв’язку з малозначністю вчиненого правопорушення та 5 у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення).

       За вчинення протиправних дій судом на порушників накладено такі адміністративні стягнення:

- штраф -  34 особи;

- адміністративний арешт - 34 особи;

- громадські роботи - 7 осіб.

           На правопорушеників накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму  8330 грн., з них сплачено добровільно 3403 грн.

       2 правопорушення вчинено жінками. За родом занять осіб, притягнутих до відповідальності: 1 – робітник, 3 – пенсіонери, 71- працездатні особи, що не працюють та не навчаються.