flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Неплатника аліментів притягнуто до адміністративної відповідальності

27 квітня 2018, 11:20

24 квітня 2018 року Нижньосірогозьким  районним судом Херсонської області  притягнуто до відповідальності громадянина Ю., мешканця с. Новоолександрівка Нижньосірогозького  району,  який вчинив правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП, а саме несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Правопорушник з серпня 2017 року ухилявся від сплати аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості у сумі 11094,14 грн.

Накладаючи стягнення, суд взяв до уваги обставини та  наслідки правопорушення,  дані про особу правопорушника, характер вчиненого правопорушення, обставини, що пом’якшують відповідальність правопорушника – щире каяття, наявність на утриманні двох неповнолітніх дітей, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, тому застосував мінімальне адміністративне стягнення, передбачене Кодексом.

Постановою суду неплатника аліментів притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт. Крім того, правопорушнику доведеться  сплатити судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. на користь держави.

Нагадаємо,  що   Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 № 2234-VIII, який набув чинності 6 лютого 2018 року, запроваджено новий захід впливу на злісних неплатників аліментів шляхом притягнення їх до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. Вид робіт визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Такі роботи є оплачуваними, а тому дають змогу боржникові поступово сплатити наявну заборгованість. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці. Суспільно корисні роботи виконуються не більше 8 годин, а неповнолітніми - не більше 2 годин на день.  Власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт зобов’язаний нараховувати  плату порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перераховувати її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Зазначимо, що постанова суду ще не набрала чинності.

                                                                                                                            Прес-служба суду