Національне агентство з питань запобігання корупції проаналізувало порушення у організації спеціальних перевірок. До найпоширеніших увійшли: непроведення перевірки стосовно керівників, порушення строків її проведення та підготовка довідки, що ґрунтується на неповній інформації.
Як повідомили виданню «Закон і Бізнес», департамент організації роботи із запобігання та виявлення корупції наголошує на типових порушеннях, тенденція до яких зберігається протягом останнього часу. Такими порушеннями є:
- не проведення спеціальної перевірки у випадках, коли це прямо передбачено законодавством, особливо це стосується керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств, посади яких віднесено до переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків;
- порушення строків при проведенні спеціальної перевірки (одноденного для направлення запитів на проведення спеціальної перевірки, семиденного строку при наданні інформації, двадцяти п’ятиденного строку на проведення спеціальної перевірки);
- підготовка довідки за результатами спеціальної перевірки при відсутності однієї з відповідей (інформацій) від відповідних органів.
В НАЗК наголошують, що для уникнення в подальшому вищезазначених порушень уповноважені особи мають здійснювати ретельний контроль за дотриманням антикорупційного законодавства.
Нагадаємо, спеціальна перевірка проводиться відповідно до закону «Про запобігання корупції» (статті 56-58).
Законом передбачено, що спеціальна перевірка проводиться стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто.