Про це йдеться в Постанові Судової палати у цивільних справах ВСУ від 1 березня 2017 року №6-152цс17.
Розглянувши позов про стягнення з відповідача судового збору, Верховний Суд України дійшов висновку, що, згідно з наданими документами, відповідач є інвалідом II групи, а згідно з п. 9 ч. 1 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору звільняються інваліди I і II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп.
Тому суди необґрунтовано задовольнили вимоги в частині стягнення судового збору з відповідача, який відноситься до переліку осіб, звільнених від його сплати.
Порядок розподілу і відшкодування судових витрат регламентується ст. 88 ЦПК України, зокрема, якщо сторона, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, то ці витрати стягуються з іншого боку, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Якщо обидві сторони звільнені від сплати судових витрат, то вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 2 цієї ж статті).
Зазначене стосується і випадку, коли рішення прийнято на користь позивача, а відповідач звільнений від сплати судового збору.
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.
За матеріалами «Судово-юридичної газети»