Якщо недотримання строків на касаційне оскарження було обумовлене діями (бездіяльністю) суду апеляційної інстанції (копія повного тексту ухвали суду апеляційної інстанції була направлена тільки через 13 днів з дня проголошення вступної та резолютивної частин), строк на касаційне оскарження може бути відновлений за заявою особи, яка оспорює судове рішення.
Такого висновку дійшов Верховний Суд України при перегляді справи № 6-3102цс16 за позовом прокурора до міськради та одержувачів землі про визнання незаконним та скасування рішення про передачу землі, визнання недійсним держакта, витребування землі.
Згідно з частиною 1 статті 325 ЦПК касаційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду. У разі пропуску цього строку з причин, визнаних поважними, суддя касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу, може відновити цей строк.
Відповідно до статті 222 ЦПК копії повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення тільки вступної та резолютивної частин судового рішення особам, які брали участь у справі і були присутніми в судовому засіданні, негайно після його проголошення видаються копії судового рішення з викладенням вступної та резолютивної частин.
Особам, які брали участь у справі, але які не були присутніми в судовому засіданні, копії повного судового рішення надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо в суді.
У справі, що переглядається, представник заявника (який не був присутнім у суді) отримала копію оскаржуваної ухвали за 7 днів до закінчення двадцятиденного строку на касаційне оскарження. Верховний Суд України задовольнив заяву та направив справу до ВССУ для вирішення питання про відкриття касаційного провадження.
Нагадаємо, таку саму правову позицію було викладено у справі № 6-1724цс16.
На основі матеріалів "ЛІГА: ЗАКОН"