flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Оперативна нарада Нижньосірогозького районного суду від 18.03.2013р.

22 квітня 2013, 13:10

18 березня 2013 року проведена оперативна нарада Нижньосірогозького районного суду,  на якій розглянуто питання дотримання європейських стандартів щодо  розумних строків розгляду судових справ у суді:

В ході проведення наради виступив керівник апарату Нижньосірогозького районного суду Херсонської області Пестрецова Р.Г., яка довела до відома присутніх, що відповідно до вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод справи про цивільні права та обов’язки осіб, а також справи про кримінальне обвинувачення мають бути розглянуті у суді впродовж розумного строку. Ця вимога спрямована на швидкий захист судом порушених прав особи, оскільки будь-яке зволікання може негативно відобразитися на правах, які підлягають захисту. А відсутність своєчасного судового захисту може призводити до ситуацій, коли наступні дії суду вже не матимуть значення для особи та її прав. Запровадження в процесуальному законодавстві України поняття розумних строків розгляду справ у суді зумовлює необхідність з’ясування суті цього поняття та його тлумачення Європейським Судом з прав людини. Для наближення до європейських стандартів український законодавець почав використовувати критерій “розумності” для встановлення строків розгляду справ у суді у Цивільному процесуальному кодексі, кодексі адміністративного судочинства. Так, згідно з п. 11 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, розумний строк – це найкоротший строк розгляду і вирішення адміністративної справи, достатній для надання своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту порушених прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Далі голова суду Панкєєв В.М. зазначив, що суддям доцільно додержуватися розумних строків розгляду справ і завершувати справи у розумний для кожного випадку строк, не очікуючи на закінчення граничного строку, визначеного процесуальним кодексом. Порушенням розумних строків розгляду справ про цивільні права та обов’язки може вважатися тривале невиконання  судових рішень з вини державних органів. Згідно з прецедентною практикою Європейського Суду, процедура виконання рішень суду є невід’ємною частиною судового розгляду, так як дотримання розумних строків розгляду судових справ у суді це європейські стандарти.

За результатами наради вирішили:

1.                  Суддям при ухваленні рішень по цивільним, адміністративним та  кримінальним справам та матеріалам кримінального провадження використовувати норми  Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини.

2.                  Суддям доцільно додержуватися розумних строків розгляду справи і завершувати справи у розумний для кожного випадку строк, не очікуючи на закінчення граничного строку, визначеного процесуальним кодексом.

3.                  Суддям та працівникам апарату Нижньосірогозького районного суду додатково під час самопідготовки вивчити Конвенцію про захист прав людини та основних свобод.