flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Запуск бюро правової допомоги дасть можливість кожному українцю реалізувати право на захист, - Павло Петренко

31 серпня 2016, 14:26

 Завдяки запуску понад 400 бюро правової допомоги кожен українець, незалежно від того живе він у місті мільйоннику, в маленькому містечку чи селищі, отримає право на захист. Про це сьогодні в ході відвідин Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках робочої поїздки до Івано-Франківщини повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

         За його словами, запуск повноцінної системи правової допомоги населенню ‑ один із  найбільших соціальних проектів країни, який є затребуваним серед громадян. Протягом року даний проект існував у вигляді 100 центрів правової допомоги. За цей час понад 200 тисяч українців, які не мали можливості найняти адвоката, отримали допомогу.

         «Тому ми прийняли рішення запустити бюро правової допомоги в кожному маленькому містечку. Сьогодні на нараді ми побачили, що вони запрацюють як правило в маленьких містечках з населенням близько 20 тисяч. До цих містечок увага влади ніколи не доходила. Мін’юст є першим з центральних органів влади, який запустив таку розгалужену мережу бюро правової допомоги. Тож кожен українець, незалежно від того живе він у місті мільйоннику, в маленькому містечку чи селищі, отримає право на захист», - зазначив очільник Мін’юсту.

         Павло Петренко також поспілкувався з новопризначеними керівниками бюро правової допомоги. 15 таких закладів почнуть працювати на Івано-Франківщині у вересні.

         «У вас відповідальна місія, адже ви, фактично, нове обличчя Міністерства юстиції. У кожному маленькому містечку, в кожному районі вас сприйматимуть і асоціюватимуть або зі справедливістю і захистом, або з тими негативними явищами, які були в минулому. Тому я хочу, щоб ви ставилися до цієї роботи з душею», - зазначив під час зустрічі Міністр юстиції.

         Він наголосив: це складна робота, адже до бюро приходитимуть люди зі своїми проблемами, і часто ці проблеми безпосередньо не стосуватимуться правової допомоги.

         «У мене велике прохання: жодну людину не можна залишити без допомоги. Ви маєте надати їм правову допомогу чи адвоката. Навіть якщо в людини питання, яке не стосується правової допомоги, ви маєте вислухати кожного», - зауважив Павло Петренко.

         В Рамках візиту Міністр юстиції також відвідав Івано-Франківський обласний перинатальний центр, де вручив перші документи батькам восьми новонароджених: п’яти хлопців та трьох дівчаток, в тому числі однієї двійні.

         Він зазначив, що до сервісу приєдналися 15 з 17 медичних закладів області, в яких приймають пологи. За його словами, на Івано-Франківщині понад 40% новонароджених, отримали свій перший документ завдяки даному сервіс.

         «Це дуже хороший показник, адже він вищий, ніж по всі країні, де з 200 тис немовлят безпосередньо у пологовому отримали 50 тисяч, або 25%», - поінформував присутніх очільник Мін’юсту.

         При цьому він наголосив, що головним результатом запуску цього проекту є те, що зараз українські батьки не повинні ходити по кабінетах чиновників і просити у бюрократів видати документи.

         «Вони отримують усі необхідні документи безпосередньо у пологовому за 24 години. Це одна з найбільш простих, але при цьому найбільш людяних реформ, які ми зробили в Мін’юсті», - зазначив він.

         За повідомленням видання офіційного сайту Міністерства юстиції України