Створення антикорупційного суду є обов’язковою умовою ефективної боротьби з корупцією. В Україні вже створено нові прозорі органи запобігання корупції та розслідування корупційних злочинів. Справа лише у забезпеченні нормального розгляду таких справ суддями, які керуватимуться не товщиною «конверта», а законом. Про це в ході конференції, присвяченої створенню в Україні спеціалізованих антикорупційних судів, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
При цьому він зазначив: нині суди виносять виправдувальні вироки в кожній десятій справі, яка стосується корупційних злочинів. Тоді як загальна статистика свідчить, що загалом виправдання отримують менше 1% звинувачених.
«Це означає, що суди саме у корупційних справах згадують всі можливості закону, щоб виправдати корупціонера. При цьому, чим більший розмір хабара, тим лояльніше покарання. Це насторожує і є основною причиною того, чому нам потрібно якнайшвидше сформувати як антикорупційний суд, так і оновити всю судову систему», - зазначив очільник Мін’юсту.
Міністр юстиції також повідомив, що під час обговорення судової реформи в Брюсселі європейські партнери підтвердили готовність допомагати в імплементації прийнятих Парламентом змін.
«Це стосується як проведення на першому етапі прозорих незалежних конкурсів з набору суддів Верховного суду України та апеляційних судів, так і допомоги у формуванні нового антикорупційного суду. Це великий шлях, який ми тільки почали. Нам треба буде докласти ще багато зусиль, щоб забезпечити історію успіху цієї реформи і дати приклад іншим країнам, яким чином можна в такій великій країні швидко замінити стару судову систему з нульовою довірою на нову систему, яка забезпечує права людини», - резюмував Павло Петренко.