Мінсоцполітики нагадує основні положення порядку нарахування та призначення субсидій.
1. Кому призначається субсидія
Субсидія призначається одному із членів сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні. Субсидія також може бути призначена особам, які орендують житло на підставі договору найму (оренди) житла.
Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.
2. Куди подаються документи
З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населенняза місцем реєстрації.
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюютьуповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.
3. Перелік документів для призначення житлової субсидії:
- Заява (за встановленою формою;
- Декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.
4. Порядок розрахунку обов’язкового платежу:
1) розраховується середньомісячний дохід сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців (сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців ділиться на кількість осіб, які входять до її складу, та ще на 6 місяців).
2) визначається обов’язковий відсоток платежу (середньомісячний дохід на одну особу ділиться на прожитковий мінімум ( з 1 травня 2016 року – 1399 грн) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15%).
3) розраховується розмір обов’язкового платежу (обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід сім’ї).
5. Розмір субсидії
Субсидія = розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг - розмір обов’язкового платежу
Дані щодо контактних номерів телефонів органів соціального захисту населення можна дізнатися за телефоном УРЯДОВОЇ «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (БЕЗКОШТОВНО ЦІЛОДОБОВО) 0 800 507 309.
Джерело: Юридична газета