Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі колишнього професора з історії Петра Сіреджука, який стверджував що українське правосуддя порушило принципи свободи слова у його справі проти мера міста Косів.
Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ у справі "Сіреджук проти України".
Справа стосувалася оскарження Сіреджуком вироку українського суду, який зобов'язав його виплатити компенсацію меру міста Косів Івано-Франківської області за моральні збитки через наклеп.
Так, у липні 1997 року, у книзі, присвяченій історії та археології Косівського району, містилися уривки, в яких мер міста Косів порівнювався з "феодальним князьком" і, фактично, звинувачувався у корупції.
Після виходу книги, 30 квітня 1998 року, мер міста Косів подав позов до суду проти Сіреджука з вимогою виплати компенсації за моральні збитки через наклеп. Суд задовольнив позов заявника і 5 жовтня 2000 року встановив, що суперечливі заяви, які містилися у книзі були помилковими і наклепницькими.
Своїм рішенням український суд зобов'язав Сіреджука виплатити компенсацію.
Петро Сіреджук звернувся до ЄСПЛ із заявою, в якій вимагав відмінити рішення про присудження виплати компенсації за моральні збитки через наклеп.
Він поскаржився, що українські суди безпідставно і несправедливо порушили його право на вільне вираження думок з критикою діяльності державного чиновника.
Європейський суд з прав людини своїм рішенням від 21 січня 2016 року встановив, що при розгляді його справи не відбулося порушення положень статті 10 Європейської конвенції з прав людини щодо порушення свободи слова і вільного вираження думок.
Джерело: www.eurointegration.com.ua