flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Президент України підписав Закон про Державне бюро розслідувань

19 січня 2016, 14:49

 З метою реалізації Прикінцевих і Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу в Україні буде створено Державне бюро розслідувань. Сьогодні Президент підписав Закон про створення такого бюро.

Про підписання Закону (законопроект №2114) “Про Державне бюро розслідувань” Президент повідомив сьогодні під час своєї прес-конференції.

Зауважимо, відповідно до редакції документу, розміщеній на сайті ВР, Закон набирає чинності з дня утворення Кабміном Державного бюро розслідувань, але не пізніше 1 березня 2016 р. Тож часу на створення Бюро в такому випадку залишилось зовсім небагато.

Кабміну рекомендовано утворити Бюро за рахунок штатної чисельності слідчих підрозділів Генеральної прокуратури, відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ та інших органів державної влади, що протидіють злочинності та сформувати відповідну конкурсну комісію.

Державне бюро розслідувань є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів, віднесених до його компетенції. Директора Бюро призначає Президент України за поданням Прем'єр-міністра відповідно до подання конкурсної комісії, яка займатиметься відбором кандидатів в директори Бюро.

Також депутати погодили чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Бюро в кількості 1500 осіб.

Слідчі Бюро здійснюватимуть розслідування злочинів, вчинених держслужбовцями, посадовими особами, в тому числі і суддями.

Відзначимо, особи, які претендують на посади Директора Державного бюро розслідувань та його заступників, повинні відповідати низці вимог. Зокрема, на ці посади може претендувати громадянин України, не молодший 35 років, який:

має вищу юридичну освіту;

має стаж роботи в галузі права не менше десяти років (після здобуття особою вищої юридичної освіти);

має досвід роботи на керівних посадах не менше п’яти років;

володіє державною мовою;

не є членом жодної політичної партії;

не є і не був членом організації, забороненої законом або судом;

має високі моральні якості і бездоганну репутацію;

за станом здоров’я спроможний виконувати відповідні службові обов’язки.

Джерело: http://zib.com.ua