flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Верховний Суд України висловив правову позицію щодо визнання поруки припиненою

11 листопада 2015, 10:33

 Верховний Суд України на засіданні Судової палати по цивільним справам 21 жовтня 2015 року розглянув справу №6-1161цс15 за позовом поручителя до «Родовід Банку» та його боржника, про визнання поруки припиненою.

  При розгляді Суд сформулював наступну правову позицію. Відповідно до частини першої статті 559 Цивільного Кодексу України порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов’язання, а також у разі зміни зобов’язань без згоду поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності.

 Зі змісту вказаної норми виходить, що до припинення поруки приводять такі зміни умов основного зобов’язання без згоди поручителя, які обумовили збільшення об’єму відповідальності останнього.

  Таке збільшення відповідальності поручителя внаслідок зміни основного зобов’язання виникає у випадку: збільшення розміру відсоткової ставки за користування кредитом; встановлення нових умов порядку зміни відсоткової ставки в бік збільшення; розширення змісту основного зобов’язання про дострокове повернення кредиту та плати за користування ним; відстрочки виконання, що призводить до збільшення періоду, за який нараховуються відсотки за користування чужими грошовими коштами; встановлення (збільшення) розміру неустойки та інше.

Внесення додатковою угодою змін в кредитний договір в частині збільшення розміру відсоткової ставки без згоди поручителя на такі зміни, призводять до збільшення об’єму відповідальності останнього та призводить до припинення поруки.

З повним текстом постанови Верховного Суду України на офіційному веб-сайті Верховного Суду України (http://www.scourt.gov.ua) у розділі Рішення Верховного суду України.