Опубліковано відповідь Президента України на електронну петицію щодо оновлення суддівського корпусу за прикладом патрульної поліції. П.Порошенко зазначає, що дане питання наразі проходить громадське обговорення, за результатами якого Конституційна комісія повинна схвалити відповідний проект змін до Основного закону.
Про це йдеться у відповіді П. Порошенка на електронну петицію №22/005381-еп, автором якої є Михайло Жернаков.
В петиції пропонували внести зміни до Конституції України, які передбачають створення нової системи судів і оголошення прозорого конкурсу на всі суддівські посади.
Президент в свою чергу нагадав, що Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" передбачає:
Окрім того, відзначає Порошенко, як один з механізмів очищення суддівського корпусу Законом запроваджена процедура первинного кваліфікаційного оцінювання, яке мають пройти усі без виключення судді. Зауважимо, Вища кваліфікаційна комісія суддів та Рада суддів України досі не дійшли згоди стосовно положень порядку такого оцінювання, а тому воно досі так і не розпочалось.
"Таким чином створено законодавчі механізми для перезавантаження суддівського корпусу" - стверджує П.Порошенко.
Що ж стосується змін до Конституції, то відповідний проект змін, який передбачає спеціальну процедуру оцінювання суддівського корпусу, минулого тижня отримав висновок Венеціанської комісії. Зауважимо, ВК наголосила, що звільнення всіх суддів, за винятком виключних випадків, не відповідає європейським стандартам (з перекладом висновку Комісії можна ознайомитись тут- ред.).
З огляду на все зазначене, П.Порошенко відзначає, що питання по суті електронної петиції наразі проходить громадське обговорення, а також фахову експертизу. За їх результатами Конституційна Комісія має затвердити остаточний проект Закону України про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя, що включатиме відповідні механізми оновлення суддівського корпусу.