Уряд України пропонує встановити єдину базову ставку для чотирьох податків в розмірі 20%, зокрема для податку на додану вартість, єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб і податку на прибуток.
Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у “10 хвилинах” 6 вересня 2015 року, інформували "ЗіБ" в КМУ.
Впровадження єдиних базових ставок у ключових податках, підкреслив Глава Уряду, з одного боку, встановлює рівність правил сплати податків, з іншого – дає можливість збалансувати бюджет.
Глава Уряду підкреслив, що зараз існує неймовірно високе податкове навантаження на заробітну платню, що є причиною тіньових заробітних плат.
Мета Уряду, за його словами, - запровадження справедливої системи в оподаткуванні заробітних плат:
Із 2018 року ми пропонуємо встановити єдиний податок на заробітну платню у розмірі 20%. На перехідному етапі ми пропонуємо зменшити єдиний соціальний внесок з 41% до 20%, а також скасувати податок на заробітну платню, який сплачує працівник у розмірі 3,6%".
До моменту запровадження єдиного податку на заробітну платню ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється одна в розмірі 20%.
Для того, аби захистити найбільш уразливі соціальні верстви населення, Уряд пропонує взагалі не оподатковувати мінімальну заробітну платню.
За такою системою, підкреслив А.Яценюк, якщо людині нараховують заробітну платню у розмірі: наприклад, 4 тисячі гривень, то після запровадження податкових змін на руки такий працівник отримує додатково 200 гривень, а підприємство зекономить і заплатить менше до бюджету суму в розмірі 680 гривень: “Це дає як додаткові доходи для громадянина, так і додатковий фінансовий ресурс для розвитку кожного підприємства”.
Глава Уряду наголосив: "Той, хто отримує прибуток і хоче інвестувати його в нові заводи, нове обладнання і технології, отримає право відправити частину такого податку на придбання нових технологій, будівництво нових заводів, а відповідно - створення робочих місць".
Також планується запровадити послаблення для малих і середніх підприємців. Але водночас наголошувалося, що зловживання спрощеною системою великим бізнесом повинні бути ліквідовані.
“В оподаткуванні податку на додану вартість запроваджується єдина ставка. Основне – це своєчасне, прозоре і швидке відшкодування податку на додану вартість. Без корупції і свавілля з боку податкового інспектора”, - підкреслив А.Яценюк