За заявою сторони виконавчого провадження або з ініціативи державного виконавця відновленню підлягають втрачене виконавче провадження або його матеріали, а також знищене виконавче провадження у разі постановлення Європейським судом з прав людини рішення, відповідно до якого держава зобов’язана виконати рішення національного суду.
Такий алгоритм дій передбачено положеннями розділу “Відновлення втраченого виконавчого провадження або матеріалів виконавчого провадження”, яким було доповнено Інструкцію з організації примусового виконання рішень за наказом Міністерства юстиції від 24.11.2014 №1970/5№ 246/7.
У заяві про відновлення слід вказати наступні дані:
- про відновлення якого саме виконавчого провадження просить сторона виконавчого провадження;
- реквізити виконавчого документа;
- сторони виконавчого провадження, їх місце проживання чи місцезнаходження (у разі наявності вказаної інформації у сторони виконавчого провадження);
- обставини втрати матеріалів виконавчого провадження, поновлення яких саме документів сторона вважає необхідним;
- для якої мети необхідне їх поновлення.
До заяви також можуть додаватися документи або їх копії, що збереглися у сторони виконавчого провадження, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку.
Державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони можуть звернутися до суду або іншого органу (посадової особи), які видали виконавчий документ, за видачею дубліката виконавчого документа. Не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього дубліката державний виконавець виносить постанову про відновлення втраченого (знищеного) виконавчого провадження і не пізніше наступного дня надсилає її стягувачеві та боржникові.