Якщо ви знаєте адресу квартири, яку ви, наприклад, хочете купити або дізнатися хто її власник, ви можете отримати інформацію як безпосередньо на сайті Укрдержреєстру, так і через звернення до реєстраторів або до нотаріуса. Тобто як самостійно, так і через органи державної влади.
Відповідний доступ до реєстру речових прав на нерухомість і до реєстру фізичних та юридичних осіб передбачено Законом, який ВР ухвалила 14 жовтня, - пояснила на брифінгу Голова Державної реєстраційної служби Ганна Онищенко.
Органи державної влади (суди,правоохоронні органи, а також нотаріуси та адвокати) матимуть повний доступ до інформації Реєстру як за об’єктом, так і за суб’єктом.
«Це сприятиме прозорості влади, дасть можливість перевіряти і чіткоконтролювати високопосадовців стосовно належного їм майна, а також значною мірою спроститьроботу самих реєстраторів», - підкреслила Ганна Онищенко.
Що стосується реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, який і раніше був повністю відкритим, то наданий момент цей реєстр буде доповнений інформацією про кінцевих вигодонабувачах і відкритий протягом 30 днів.