flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Декларування доходів у 2011 році

03 жовтня 2011, 16:39

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2756-VI було змінено порядок декларування майнового стану і доходів державних службовців, осіб, які претендують на зайняття посади державного службовця, та суддів.

Починаючи з 01.01.2011 року особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця третьої - сьомої категорій, подає за місцем майбутньої служби довідку органу державної податкової служби про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію). У декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації) зазначаються відомості про доходи та зобов'язання фінансового характеру, в тому числі за кордоном, а також у додатку до податкової декларації зазначаються відомості стосовно членів сім'ї.

Декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) державним службовцем подається щорічно органу державної податкової служби за своєю податковою адресою. Порядок зберігання і використання довідок та цих відомостей встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 року №641 «Про застосування статті 13 Закону України «Про державну службу» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 року №1135) встановлено, що державні службовці подають декларації про доходи за місцем служби щорічно до 15 квітня за попередній звітний рік. Державні службовці, які не мали можливості подати у зазначений термін декларації про доходи через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають декларації за звітний рік до 31 грудня.

Згідно пункту 7 статті 30 Закону України «Про державну службу», у разі неподання або подання державним службовцем неправдивих відомостей щодо його доходів, передбачених статтею 13 цього Закону, державна служба припиняється.

З метою запобігання порушенням при заповненні декларацій державними службовцями та особами, уповноваженими на виконання функцій держави, розроблені та діють Методичні рекомендації щодо заповнення державними службовцями та особами, уповноваженими на виконання функцій держави, декларації про доходи, зобов’язання фінансового характеру та майновий стан державного службовця та особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця, щодо себе та членів своєї сім’ї, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 09.04.2001 року №175 зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Мінфіну від 27.02.2002 року №140.

Значно змінився порядок декларування майнового стану і доходів суддів. Законом «Про судоустрій і статус суддів» передбачено обов’язок судді подавати не пізніше 1 травня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-сайті судової влади, ведення якого забезпечує Державна судова адміністрація України, копію декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації), поданої до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою.

Декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) повинна містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання та про видатки судді, якщо разові видатки перевищують розмір його місячного заробітку. У додатку до податкової декларації вказуються зазначені відомості і стосовно членів його сім'ї та осіб, з якими він спільно проживає або пов'язаний спільним побутом.

Неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації), зазначення в ній завідомо неправдивих відомостей, може бути підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Наказом Міністерства фінансів України від 29.10.2010 року №1289 затверджено форму Декларації про майновий стан судді, членів його сім'ї та осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом та Порядок її заповнення.